خانه > آموزشگاه های نقاشی و هنری

آموزشگاه های نقاشی و هنری و تجسمی

در این بخش به معرفی مراکزی که به صورت برگزاری کلاس در آموزشگاه، به ارائه خدمات آموزشی در زمینه نقاشی و طراحی و هنر های تجسمی و همچنین سایر هنر ها مانند موسیقی و سینما، بصورت حرفه ای مشغولند، میپردازیم.

آموزشگاه نقاشی ایکاروس
آموزشگاه نقاشی سیمرغ کرج
آموزشگاه طراحی و نقاشی پنگوئن تبریز


آموزشگاه نقاشی ایکاروس

آموزشگاه نقاشی ایکاروس ارائه دهنده دوره های آموزشی نقاشی و طراحی و عمدتا در سبکهای رئالیسم و هایپر رئالیسم میباشد. برگزاری این دوره ها با نظم و انظباطی خاص، در کنار برگزاری نمایشگاه از آثار کیفی هنرجویان در اواخر دوره ها، از ویژگیهای این آموزشگاه نقاشی میباشد.

تکنیکهای نقاشی رنگ روغن، نقاشی مداد رنگی، پاستل و تکنیکهای طراحی سیاه قلم با مداد و همچنین ذغال و قلم مو، در سبک های رئال و هایپر رئال در این آموزشگاه، ارائه میگردد.


آموزشگاه ایکاروس

آموزشگاه ایکاروس


دوره های آموزشی در این آموزشگاه با توجه به تغییر و تحولات تکنیکی در عرصه هنر جهانی و دریافت تازه‌ترین و به روزترین رخدادهای تکنیکی و فنی حال حاضرجهان، برنامه‌ریزی و به روز می‌شود. با نگاهی به خروجی این متد و مشاهده کیفیت آثار تولید شده توسط هنرجویان در وب سایت آموزشگاه، نقش کاربردی و موثر این نگرش «تحول محور» در سیستم آموزشی آموزشگاه کاملا عیان می‌شود


طراحی، اثری از هنرجویان آموزشگاه نقاشی

طراحی، اثری از هنرجویان آموزشگاه نقاشی


در خصوص ویژگیهای برگزاری کلاسهای آموزشی در این موسسه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

ویژگیهای کلاسهای آموزشگاه نقاشی:

اعمال محدودیت در ظرفیت هر کلاس جهت حفظ سطح کیفی آموزش
آموزش جداگانه، مستمر و متناسب با توان هر هنرجو
برگزاری منظم نمایشگاه سالانه از منتخب آثار هنرجویان در گالریهای معتبر تهران
استفاده از آموزش چند رسانه ای و ابزارهای کمک آموزشی
کادر قوی آموزشی و اساتید کار کشته و پر سابقه با تحصیلات دانشگاهی
بروز کردن مستمر و پیوسته دانش و اطلاعات فنی و تکنیکی لازم
این آموزشگاه در روزهای جمعه نیز، کلاس برگزار مینماید.
ترم های آموزشی ایکاروس برای کلاس طراحی حداقل دو ماه (هشت جلسه) و برای کلاس نقاشی و رنگ حداقل چهار ماه (دوازده جلسه) میباشد. درهر کلاس بصورت جداگانه به هر هنرجو آموزش داده میشود و بنابر این هر زمان که ثبت نام انجام شود، زمان شروع کلاس هنرجو میباشد.مدیریت آموزشگاه نقاشی ایکاروس را سیاوش مهویس عهده دار میباشد که در کارنامه هنری ایشان، برگزاری نمایشگاه های متعدد گروهی و انفرادی و شرکت در بی ینالهای برگزار شده در موزه هنرهای معاصر تهران، همچنین سابقه تدریس در دانشگاه های هنر مانند دانشکده هنرهای زیبای پردیس دانشگاه تهران، دانشکده هنر دانشگاه الزهرا، دانشکده هنر دانشگاه شهید چمران اهواز (شوشتر) و محیطها و مراکز آموزشی هنری مانند کلاسهای هنری فرهنگسرای نیاوران و غیره، بچشم میخورد.

آدرس: تهران فلکه دوم صادقیه، خیابان اعتمادیان شرقی، روبروی مرکز تصویر برداری آرین، پلاک ۱۵، طبقه سوم، واحد ۹ تلفن: ۴۴۰۲۲۲۶۵ و ۴۴۰۱۵۴۴۷


هنرکده نقاشی ایکاروس https://www.mahvis.net

********************


آموزشگاه نقاشی سیمرغ کرج

آموزشگاه نقاشی سیمرغ کرج فعالیت خود را در زمینه نقاشی بزرگسالان و همچنین آموزش نقاشی کودکان در کرج از سال ۱۳۷۲ آغاز نموده و به عنوان اولین مرکز فوق تخصصی پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان در کرج، تا کنون بیش از هزاران هنرجو در رشته های مختلف هنری آموزش داده تا سهم کوچکی در راه رشد و اعتلای فرهنگ برداشته باشد.
این مرکز در زمینه برگزاری کلاسهای زیر فعال است:
نقاشی کودکان و هنرکده خلاقیت:
طراحی - نقاشی - خوشنویسی - کلاژ - سفال - نمایش خلاق - کارگاه رنگ
بخش جوانان و بزرگسالان:
طراحی (مقدماتی، پیشرفته، فیگوراتیو و پرتره)
نقاشی (رنگ روغن، آکریلیک، آبرنگ)
خوشنوسیی (خط تحریری)
کلاسهای این آموزشگاه تحت مدیریت استاد جمشید حقیقت انصاری، فوق لیسانس نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی برگزار میگردد. سابقه تدریس در دانشکده های هنر دانشگاه الزهرا، دانشگاه شهید چمران، دانشگاه زاهدان، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشکده انقلاب اسلامی، دانشکده آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی در کارنامه هنری جمشید حقیقت انصاری ثبت شده است. همچنین برگزاری نمایشگاه وفروش آثارهنرجویان درآلمان (۲۰۱۶) برگزاری نمایشگاه وفروش آثار هنرجویان درنمایشگاه بین المللی هنر دبی (۲۰۱۷ ) در سوابق هنری این آموزشگاه محسوب میگردد.آدرس آموزشگاه: کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به سه راه گوهردشت، نبش ولیعصر ۴، برج کوه نور، طبقه ۴، واحد ۷ 
تلفن: ۰۲۶۳۲۷۴۸۰۳۷تلفکس: ۰۲۶۳۲۷۴۸۰۵۲همراه: ۰۹۱۲۱۴۶۸۲۰۷


هنرکده نقاشی سیمرغ کرج http://www.simorghart.net


********************

آموزشگاه طراحی و نقاشی پنگوئن در تبریز

آشنائی با دوره های آموزشی آموزشگاه پنگوئن:
آموزش عمومی نقاشی در این آموزشکاه طی 4 دوره زیر انجام می گیرد:
1- آموزش طراحی مقدماتی.
2- آموزش رنگ ونقاشی مقدماتی.
3- آموزش طراحی پیشرفته.
4- آموزش رنگ و نقاشی پیشرفته.-آموزش طراحی مقدماتی:
در این دوره به هنرجویانی که هیچگونه تعلیم قبلی در زمینه طراحی ندیده اند طراحی مقدماتی به شیوه آکادمیک آموزش داده می شود. رئوس مطالب این دوره عبارتند از:
الف) آموزش مفهوم طراحی.
ب) آموزش ابزار طراحی.
پ) آموزش خطوط طراحی.
ت) آموزش طراحی خطی و روش اندازه گیری.
ث) آموزش سایه روشن و حجم نمائی.
ج) طراحی از طبیعت بی جان.
چ) طراحی از پارچه و سایر منسوجات.
ح) طراحی از طبیعت و منظره.
خ) طراحی از گل و گیاه و میوه.
مدت آموزش کلیه مطالب بالا با در نظر گرفتن میزان استعداد و آموزش پذیری هنرجو متفاوت می باشد، با اینحال برای هنرجویان مستعد می تواند در 16 جلسه آموزشی (دو ماه) تعلیم داده شود.
در پایان این دوره هنرجو قادر خواهد بود که از موضوعات مختلف مانند طبیعت بی جان، گل و گیاه و میوه و پارچه به صورت زنده (به روش چیدن مدل در آموزشگاه) طراحی نماید. نمونه هائی از طراحی های این مرحله را در اینجا می توانید مشاهده فرمائید.
2-آموزش رنگ و نقاشی مقدماتی:
پس از پایان دوره طراحی مقدماتی آموزش رنگ و رنگ آمیزی آغاز می شود.
در ابتدای این دوره هنرجو با انواع مواد رنگی ازقبیل رنگ روغن و آبرنگ و گواش و مداد رنگی آشنا شده و مباحث اصولی رنگ از قبیل خواص رنگ، رنگ های اصلی و فرعی و مکمل و متضاد، رنگ های گرم و سرد، رنگمایه یا تونالیته به هنرجو آموزش داده می شود.
پس از آشنائی اولیه با رنگ چند مدل ساده و زیبا از آثار استادان بزرگ جهان و ایران جهت کپی کردن به هنرجو ارائه می شود و هنرجومیتواند بسته به سلیقه شخصی خود از مدل هائی که در اختیار دارد یا مدل هائی که در آموزشگاه در اختیارش گذاشته می شود از موضوعات مختلف مانند انواع مناظر، گل و گیاه و میوه نقاشی کند. بدیهی است که در طول دوره شیوه های کار از قبیل چگونگی کادر بندی و انتقال طرح از مدل به کار اصلی، شیوه زدن رنگ زمینه و شیوه پرداخت اثر به هنرجو آموزش داده می شود. پس از این مرحله در آموزشگاه نیز چندین مدل از طبیعت بی جان و گل و گیاه و میوه بصورت زنده برای کار هنرجو چیده می شود تا از نزدیک با سایه ها و رنگ ها و نور طبیعی نیز آشنا گردد. طول این دوره بستگی به علاقه و استعداد هنرجو و میزان پیشرفت وی در آموختن موضوعات دارد که برای هنرجویان مستعد مدت زمان 5 ماه به این مرحله اختصاص داده می شود. نمونه هائی از اثرهای ترسیم شده در پایان این دوره را در اینجا می بینید.
3-آموزش طراحی پیشرفته:
رئوس مطالب آموزشی این دوره عبارتند از:
الف) آموزش انواع پرسپکتیو.
ب) آموزش طراحی از ابنیه و معماری.
پ) آموزش طراحی از اندام و فیگور بدن انسان.
ت) آموزش طراحی از چهره و پرتره.
آموزش عناوین فوق از طریق چیدن طبیعت بی جان در آموزشگاه و طراحی از فیگور و چهره با مدل های زنده انجام می شود. طول مدت آموزش هریک از عناوین این دوره نیز بسته به استعداد و میزان پیشرفت و درک هنرجو از موضوع می تواند حداقل 3 ماه در نظر گرفته شود.


هنرکده طراحی و نقاشی پنگوئن در تبریز http://www.penguininstitute.com